Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Historie

Krasobruslení má na Chodsku tradici, která začala hluboko v době před první světovou válkou.V roce 1933 po návratu pana Vojtěcha Peroutky z Plzně,dává tento se skupinou nadšenců dohromady první organizaci bruslařů a založili ,, bruslařský klub Domažlice ''. V čele této organizace byl ředitel Žuvníček.Činnost organizace byla zaměřena především na výchovu mládeže. První adepty bruslařského umění byli paní Martinovská, sestry Škorpilovy, Schätzová, Týrlová, později pak Senonská, Erlová, Pokorná a Němečková.V roce 1935 se zúčastnily spolu s Perotkou,Kubšem,Čeným západočeského přeboru v Plzni o ,,KASTNERŮV POHÁR´´. V roce 1938 se zúčastnil Vojtěch Peroutka celostátních přeborů v Tatranské Lomnici, kde se umístil na 5. místě. V roce 1940 se konaly na domažlickém ledě první přebory Chodska.

Ani protektokrát nezastavil činnost bruslařů a tak v roce 1942 a 1943 krasobruslaři  připravili první lední karneval. V roce 1946 a 1947 dochází k dohodě mezi bruslaři  a požárním sborem v Domažlicích a  zřizuje se nové kluziště na cvičišti.Koncem sezony pořádal oddíl velký lední karneval s bohatým programem, ve kterém účinkovali jak bruslaři ,tak i hokejisté . Karneval měl velký úspěch u obecenstva.S tímto programem krasobruslaři jeli také do Sušice ,kde také sklidili velký úspěch.

V roce 1950 až 1951 krasobruslaři končí na požárním cvičišti a přechází opět na Střelnici. V roce 1954 až 1955 se buduje nové kluziště na Střelnici a oddíl uspořádal přebory škol v krasobruslení, rychobruslení a výpravnou revui ,, Tance národů ´´. V letech 1960 až 1963 počasí krasobruslení nepřálo.

V roce 1966 byl podán podnět, aby byla vybudována umělá plocha.         

                                                                                                                                                 

 

 Současnost

Domažlický krasobruslařský oddíl vznikl 7.11.2008 a velmi rád by navázal na tradici, která tady již jednou existovala.

Cílem tohoto oddílu je rozvoj krasobruslařského sportu v Domažlicích a okolí.

Krasobruslení je nejen krásný, ale i náročný sport pro dívky a chlapce. Je založen na pravidelném docházení na tréninky, ale důležitá je i suchá příprava. Při té se provádí nacvičování jednotlivých prvků: skoky, kombinace, otočky a kroky. Ke krasobruslení patří i gymnastika a balet.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář